Grudzień ’22

22.12.2022 r.

W pierwszych słowach pragniemy wraz z Wojtusiem podziękować za wpłaty z tytułu 1 % podatku za ubiegły rok. W okolicznościach, w jakich znalazł się nasz świat oraz pędzących z prędkością światła podwyżkach, pomoc, którą otrzymujemy z tego tytułu jest niezwykła. Dziękujemy za pamięć o naszym kochanym Wojtaszku oraz o wszelkich problemach, które generuje autyzm, a z którymi przyszło nam się mierzyć.

Wojtek ostatnimi czasy funkcjonuje całkiem fajnie. Sytuacje trudne zdarzają się niezwykle rzadko. Mimo powiększenia liczebności klasy, Wojtek świetnie się zaadaptował, choć początkowo nie było to tak oczywiste. Byliśmy w stałym kontakcie z wychowawcą, ponieważ pojawiały się od czasu do czasu zachowania wymuszające naszą uwagę, acz niekoniecznie łatwe dla nas. Dziś można śmiało powiedzieć, że Wojtek dał radę.

Chcielibyśmy również opowiedzieć o sytuacji, która wydarzyła się całkiem niedawno w szkole. Kolega Wojtka zachował się agresywnie wobec nauczycielki. Wojtka reakcja była zaskakująca, ponieważ wstał i stanął w obronie Pani ze słowami „nie wolno” kierowanymi do kolegi. Nasz wspaniały bohater. Czasami wydaje się, że niewiele go obchodzi wszystko wokół …. jednak do momentu kiedy ulubionej Pani nie dzieje się krzywda. Telefon od wychowawczyni wprawił mnie w zdumienie, ale i dumę, że Wojtuś potrafi zachować się aż tak właściwie i adekwatnie do sytuacji. Brawo młody człowieku.

Widać również że nowe osoby w klasie mają pozytywny wpływ na Wojtka komunikację. Nasz chłopiec, nie dość, że od dawna właściwie odpowiada na pytania, to próbuje budować zdania gramatycznie poprawne.

W grudniu mieliśmy również wizytę u psychiatry. Wobec łagodnego zachowania w ostatnim czasie, lekarz postanowił podjąć próbę zmniejszania dawki leków. Powoli i stopniowo …. może uda się zejść na najniższą dawkę, bez zmian w zachowaniu.

Grudzień przyniósł nam niestety paskudnego wirusa. Więc do końca roku Wojtek posiedzi w cieple domowego ogniska.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowia, szczęścia

oraz pomyślności i oby kolejny rok był lepszy od każdego poprzedniego 🙂

Kartki świąteczne: POBIERZ i WYŚLIJ. Kartkę na Boże Narodzenie wyślij rodzinie i bliskim. Najlepsze życzenia świąteczne do pobrania | Głos Wielkopolski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *